Z vyčerpání do nového nádechu: Jak se zrodil Wellness pro mysl

Featured image for “Z vyčerpání do nového nádechu: Jak se zrodil Wellness pro mysl”

Miluješ svou práci, ale čas od času tě přivede do stavu, ve kterém ti není dobře? Kdy jsi na pokraji zhroucení a máš chuť se vším praštit? Ještě nedávno jsem se cítila podobně. Message byla jasná: potřebuju změnu. Možná ji potřebuješ i ty? Nahlédni do zákulisí vzniku mého srdcového projektu a inspiruj se. 

Kde máš v diáři prostor pro sebe?

Lucie, kde jsi byla, když se plánoval tvůj pracovní týden? jelo mi hlavou, když jsem se vyčerpaná a vyšťavená vracela z celotýdenního školení pro stovky báječných lidí. Kdo ti ten týden plánoval? Lucie, kde v diáři máš prostor pro sebe?! 

Prala se ve mně vděčnost za naplněný diář a hojnost nových zakázek s touhou zvolnit, nadechnout se, mít více prostoru pro sebe a regeneraci. Ještě jsem netušila, co ve svém pracovním životě změnit a jak. Ale byla jsem vděčná za tento první krok: uvědomění, že něco potřebuju dělat jinak. Procházela jsem večerním Brnem, kochala se a nechala myšlenky, ať se toulají – stejně jako jsem se toulala já. A najednou přišla ta tři slova, která mi vzala dech.

Dopřát péči nejen tělu

… ale i hlavě. Zevnitř. Wellness pro mysl… To je to, co potřebuju! To je to, co potřebuje tolik z nás.

Hrnuly se další nápady, nabalovaly se jeden na druhý, všechno jsem hned zapisovala. Cítila jsem radost. Ezo úlety a úniky nepraktikuji, ale věcem mezi nebem a zemí věřím, znamení si přivolávají moji pozornost. A tohle je tedy pecka! Netuším, odkud ke mně WELLNESS PRO MYSL přiletěl, ale posílám velké díky.

Všechno do sebe zapadlo. Roky se mě klientky ptaly: Lucko, máte příjemný hlas, cítím po semináři klid, můžu si někde najít nahrávku? Lucko, seminář mi tolik dal, úplně jsem se nadechla, je mi skvěle – ale skočím do toho shonu a zase na to zapomenu, potřebuju si vás pouštět opakovaně, je nějaká možnost? 

Wow! Silně jsem cítila, že to je ONO. A že je správný čas. Únava byla pryč, prožívala jsem totální flow, smršť energie, odhodlání. Tohle je můj srdcový projekt. Vytoužená profesní změna, kterou chci žít.

Ezo úlety a úniky nepraktikuji, ale uznávám, věcem mezi nebem a zemí věřím a znamení si přivolávají moji pozornost. A tohle je tedy pecka!“ 

Co všechno potřebuješ opustit

Něco nového vzniká – a vše, co už nám neslouží, co nám bere energii a nepřináší radost, je potřeba pustit. Opustit. Sama se postupně stát změnou, po které toužíš. 

A tak jsem se rozhodla, že… 

  • Opouštím program být tu pro všechny. 
  • Opouštím spolupráce, v nichž necítím chuť ostatních převzít zodpovědnost za jejich změnu. 
  • Opouštím školení, na která lidé chodí z donucení, ne z vlastního rozhodnutí. 
  • Opouštím program zavděčit se všem.

Tip: Napiš si podobný seznam i ty. Tady a teď. Co potřebuješ opustit, aby vznikl prostor pro nové? 

Pojď do toho se mnou

Možná ještě tvá změna, vysněný projekt nebo směrovka na tvou novou cestu nemá jasné obrysy. To je v pořádku. Dopřej si čas a dopřej si péči (nebo třeba procházku večerním Brnem 🙂). Pro tipy, jak na to a odkud začít, rady pro duševní pohodu, a hlavně obří dávku podpory mrkni na inspiraci zdarma nebo se zastav ve skupině Wellness pro mysl. Potkáš tu partu odvážných žen, které se rozhodly pro změnu, pro naplněný a spokojený život. Máme před sebou spoustu dobrodružství. Těším se, že budeš jejich součástí! 

 

S úctou
Lucka

PS: Děkuji vám, bez kterých by se tento projekt nenarodil. Děkuji mým andělkám s lidskou tváří, děkuji, Káji, Magdi, Marti, děkuji, že spolu se mnou dáváte mému projektu jasné linky. Děkuji svému partnerovi, který je mi velkou oporou, fandí mi a dává cenné konstruktivní zpětné vazby. Děkuji, že stojíš při mně, i když je to někdy fičák! A děkuji všem, se kterými tuto novinku mohu sdílet. Za vaše cenné zpětné vazby a úhly pohledu.

A velké díky sama sobě! Že jsem se rozhodla Wellness pro mysl vytvořit. Že mám sebedisciplínu konzistentně pracovat. Že o tom méně kecám a více tvořím. 🙂 Je to láska, je to radost, je to fuška, je to esence plná různých emocí. Děkuji!


Sdílet článek: