Proč zrovna já?! aneb Jak se z chudinkování přepnout zpátky do role tvůrkyně

Featured image for “Proč zrovna já?! aneb Jak se z chudinkování přepnout zpátky do role tvůrkyně”

Hm, taky bych si jezdila po wellnessech, kdybych vydělávala jako ona! Žít pozitivně, chodit si na randíčka sama se sebou, té se to mluví, když nemá děti a má fůru času! Proč zrovna ke mně se život otáčí zády? Proč se mi tohle musí dít? Proč má někdo všechno, po čem touží, a já pořád jen lítám jak hadr na holi?! 

Možná i tobě občas běží hlavou něco podobného. Spadnout do role oběti je extrémně snadné (a uvíznout v ní ještě snadnější). Ať hodí kamenem rtěnkou ta z nás, které se to nikdy neděje. Přiznávám se, i já si občas zachudinkuju! Za nejdůležitější považuju, vůbec si uvědomit, že se nacházíme v obětním módu. A že z něj vede cesta ven. Pak už je na nás, abychom se vyškrábaly zpátky do sedla. Nebo si nechaly podat pomocnou ruku

Malé životní opáčko 

Jasně, osud se s námi někdy nemazlí. Některé jeho lekce jsou fakt síla. Životní karty jsou rozdané, ale je na každé z nás je, jak budeme hrát. Máme to ve svých rukou, ženy. A tak až budeš dole a na to, že bys z citrónů, které ti život zase naservíroval (a které sis fakt neobjednala), udělala limonádu nebo si je hodila do ginu s tonicem, nemáš ani pomyšlení, vzpomeň si na tohle malé životní opáčko:

→ Důvěřuj a nevzdávej to.. I člověk, který myslí pozitivně a „jezdí po wellnesech“,  zažívá pády a krušné chvíle. I on může mít (a pravděpodobně má) šrámy na duši. Ví, jak to vypadá na dně. Ale i přesto si dokáže ze života vzít mnoho hezkého. Věří a bojuje za lepší zítřky. Vždycky se zvedne. Kdokoli z nás může. Lidská síla je zázračná!

→ Nesrovnávej se. Každý žijme to své. Bezdětná žena s pomyslnou „fůrou času“ je taky lidská bytost, která má své trápení, těžké okamžiky, výzvy. Jsou možná jiné, ale o nic míň zásadní. 

→ Dej stopku otravné závisti. Nezáviď lidem úsměv na tváři – vytvářej si každý den podmínky pro svůj vlastní smích.

→ Nekritizuj sebe ani ostatní. To, co má někdo jiný, můžeš mít taky. Ale musíš pro to něco udělat. Buď chceš, nebo nechceš – vše ostatní jsou kecy. Zaměř se na vlastní rozvoj a plány, jak realizovat své sny. 

→ Zvedni zadek a změň to, co tě drží v roli trpitele, negouše a pomlouvače. Hledej možnosti, příležitosti, podporu

První pomoc při chudinkování

Co pomáhá mně, když se přistihnu, že nadávám na celý svět a padám do oběti?

  1. Otevřít deník a vypsat se z toho. Připomenout si, za co jsem vděčná, jak vypadá můj život z nadhledu, jakých úspěchů už jsem dosáhla. 
  2. Zavolat kámošce nebo to probrat s ženami v naší podporující fb skupině.
  3. Hýbat se. Vyčistit si hlavu na procházce, zatancovat si, zbušit ve fitku boxovací pytel. 
  4. Najít si něco, na co se můžu těšit, a zabookovat si místo v diáři. Nebo rovnou od všeho ujet a dočasně vypnout. 

Znáš proč-zrovna-já pocity, o kterých píšu, na vlastní kůži? Jaká první pomoc funguje tobě? Nebo ji teprve hledáš? Napiš mi na luciemucalova@gmail.com. Těším se a přeji ti hodně odvahy!

S úctou
Lucka


Sdílet článek: